Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY

Nagroda literacka w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY za książkę dla młodzieży przyznana została Ewie Nowak za „Orkan. Depresja”.

Ewa Nowak to autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości.

„Orkan. Depresja” to najnowsza książka Ewy Nowak skierowana do młodego czytelnika powyżej szesnastu lat.

Nota od wydawcy (Egmont Polska) umieszczona na okładce:

Szesnastoletni Borys Orkan cierpi na depresję. Środowisko, w którym żyje, dostarcza chłopcu wiele miłości i cierpienia – jak to w życiu. Choroba sprawia, że chłopiec zaczyna widzieć swoje życie jedynie jako pasmo niekończącej się udręki. Samobójcza śmierć sąsiada i toksyczna znajomość z poznanym na oddziale psychiatrycznym Miszą prowadzą Borysa do fascynacji samobójstwem. Otoczony rodziną, znajomymi i serdeczną miłością dziewczyny, Borys odpycha wszystkich i z wolna pogrąża się w samotności. Udręczony chorobą, nie widzi już dla siebie wyjścia…

Po książkę zapraszamy do Biblioteki  Dziecięco-Młodzieżowej.

Data: 3 lutego 2021