Na karcie bibliotecznej znajduje się kod kreskowy i ciąg liczb. Jest to numer karty czytelnika, który należy wpisać w okienku do logowania. Hasło to data urodzenia właściciela karty wpisana ciągiem (RRRRMMDD). W kolejnym okienku przy logowaniu należy wybrać miejscowość czyli Jelenią Górę dla czytelników Książnicy Karkonoskiej. Po zalogowaniu zalecamy zmianę hasła.

Zalogowanie się w systemie umożliwia:

  • rezerwację pozycji, którą chcesz wypożyczyć  (UWAGA: nie ma możliwości zarezerwowania pozycji wypożyczanych na czas poniżej miesiąca, np. na 2 tygodnie w przypadku lektur szkolnych; jeśli zamówiona książka jest aktualnie wypożyczona, czekaj na SMS z informacją o możliwości jej odbioru)
  • prolongatę wypożyczonych przez siebie książek (i innych materiałów bibliotecznych np. płyt DVD, CD)
  • kontrolę terminów zwrotu pozycji na swoim koncie czytelniczym
  • przeglądanie historii wypożyczeń
  • wpisanie swojego adresu e-mail co umożliwi otrzymywanie powiadomień o zbliżającym się terminie zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych na pocztę elektroniczną

 

Ważne: podczas korzystania z Internetu z komputera np. w kafejce internetowej proszę pamiętać o wylogowaniu się. Uniemożliwi to osobom postronnym wejście do systemu na Twoje konto.