Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy o Święcie Naszych Najbliższych!

Dziadkowie to ogromna pomoc i wsparcie przede wszystkim dla rodziców małych pociech. Czas spędzony z wnukami dla dziadków jest bezcenny. Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja, aby im podziękować i zrewanżować się za ich miłość i troskę. Wszystkie wnuczęta powinny znaleźć czas, aby odwiedzić dziadków w dniu ich święta. Warto wcześniej zastanowić się, jak razem spędzić ten dzień, by sprawić przyjemność zarówno im, jak i sobie. Nasza propozycja to wspólne czytanie książek – w tym szczególnym dniu proponujemy książki, których bohaterowie to właśnie seniorzy. Przygody babć i dziadków często dorównują przeżyciom, jakie doświadcza młodsze pokolenie, a czasem je nawet prześcigają w fantazji, animuszu czy werwie. Bo dzisiejsi seniorzy to nie babcie w kapciach z koczkiem na głowie i dziadkowie w fotelu z gazetą w rękach.

Aby się o tym przekonać, zapraszamy do lektury. Od kilku lat uzupełniamy listy tytułów książek, w których babcie lub dziadkowie są ich bohaterami, lub stanowią ważne postacie fabuły.

W tym roku proponujemy nowe książki, ale zachęcamy do zainspirowania się tytułami zebranymi w poprzednich latach. Życzymy wspaniałej przygody z książką.

1. Babcia przejmuje telewizję / Addai Patrick
  2. Opowiastka o staruszku i psie / Lindgren, Barbro
  3. Przygody Rózi i chłopca o imieniu Dziadek
  4. Wyobraź sobie! / Forde, Patrici