Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a dzień później świętujemy Dzień Dziadka. To wspaniała okazja, aby pokazać naszym bliskim Nestorom Rodu, jak bardzo ich kochamy i jak wiele dla nas znaczą. Babcie i dziadkowie są osobami, które zajmują szczególne miejsce w sercu każdego z nas – objaśniają nam świat i uczą wrażliwości. Są dla nas oparciem w dzieciństwie i później, gdy stajemy się dorośli. W dużej mierze uczestniczą w naszym życiu i mają wpływ na to, kim zostaniemy w przyszłości. Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, by wyrazić wdzięczność za ich całą bezinteresowną miłość, którą nas otaczają. To również dobry czas na przeczytanie dzieciom ciekawych opowieści o seniorach – bohaterach różnych historii. Dziś przygotowaliśmy listę najnowszych, zakupionych do biblioteki, tytułów książek o babciach i dziadkach. Są wśród nich babcie w tenisówkach czy na skuterze i dziadkowie w kąpielówkach lub przy komputerze, babcia – pianistka i dziadek – gitarzysta, babcia –  narzeczona i dziadek – wilk morski. Wszyscy mają swoje pasje, marzenia, radości i troski. I choć są już w sile wieku, to w głębi serca zawsze młodzi i bardzo zakochani w swoich wnukach.

Pozostałe, starsze tytuły książek, w których babcie i dziadkowie grają główną lub znaczącą rolę, można znaleźć na naszej stronie w zestawieniach przygotowanych w ubiegłych latach. Liczymy na to, że nasze listy zainspirują niejednego czytelnika do odkrywania kolejnych literackich wcieleń babci i dziadka.

 

Życzymy miłej lektury i mamy nadzieję, że ten czytelniczy czas spędzony będzie również w towarzystwie własnych babć i dziadków. 

 

  1. Feluś Kocimiętki poznaje babcię Groszek / Jones Pip
  2. Hej, Przedziadku! / McCartney Paul
  3. Lato u babci / Davies Benji
  4. Moja babcia kocha Chopina / Czerwińska-Rydel Anna
  5. Moja babcia, mój dziadek / Swędrowska Małgorzata
  6. Nie bój się, dziadku! / Pawlak Paweł
  7. Piąta babcia Dominika / Ryrych Katarzyna
  8. Wyspa Strażnika Burzy / Doyle Catherine
  9. Złota rybka  (Seria: Czytam sobie. Poziom 2) / Bednarek Justyna

 

Zestawienie tytułów w 2020 roku

Zestawienie tytułów w 2019 roku

 

Data: 20 stycznia 2021

Miejsce: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa

Strona Internetowa przygotowana z zadania „Rosnę z książką za pan brat” w ramach programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowane ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych Urzędu Miasta Jelenia Góra.