Duch Gór i jego bajkowi przyjaciele z trzech krajów – Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej

„Książnica Karkonoska” w Jeleniej Górze,

Biblioteki Euroregionu Nysa

ogłaszają

XII Konkurs Plastyczny na temat

Duch Gór i jego bajkowi przyjaciele z trzech krajów

Konkurs jest 12. edycją, organizowanego od 1996, konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży Euroregionu „Neisse-Nisa-Nysa” znanego wcześniej pod nazwami „Krakonoš – Rübezahl – Rzepiór: Duch Karkonoszy”, „Legendarni bohaterowie pogranicza”, „Z zielnika Ducha Gór”.

Założeniem konkursu jest popularyzacja postaci legendarnego władcy Karkonoszy – Krakonoša, Rübezahla, Rzepióra, łużyckiego czarnoksiężnika Krabata i Pumphuta, wodników i czarodziejów, a także Laborantów i Walończyków oraz zachęta do poznawania flory i fauny leśnych terenów górskich i podgórskich wśród młodych mieszkańców pogranicza polskiego, niemieckiego i czeskiego.

Konkurs organizowany jest we współpracy z: Miejskimi Bibliotekami w Budziszynie, Görlitz i Zittau, Wojewódzką Biblioteką Naukową w Libercu, Miejskimi Bibliotekami Publicznymi w Jabloncu nad Nisou, Turnovie, České Lipě i Semilý, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Lwówku Śląski, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Lubaniu, bibliotekami publicznymi Powiatu Jeleniogórskiego.

Regulamin konkursu 2022

Nasi sponsorzy:

Metalowe Dekoracje

Termy Cieplickie

Rozdanie nagród 25.06.2022 r.

Data: od 24 stycznia 2022 do 30 czerwca 2022

Miejsce: JCIiER Książnica Karkonoska