BDM: Spotkanie z Ilustratorem: Marianna Sztyma

W ramach trzeciej edycji świątecznych targów książki regionalnej z udziałem Autorów pt. „Książka pod choinkę z dedykacją” pojawiła się również Marianna Sztyma, która ilustruje książki dla dzieci, ale nie tylko. Ilustratorka przeprowadziła warsztaty plastyczno-literackie dla młodych czytelników, którzy na spotkaniu przemienili się w małych artystów.

Podczas warsztatów dzieciom towarzyszyły różne psie historie – o psich zwyczajach, marzeniach , a nawet o psich snach! Na podstawie tych rozmów dzieci tworzyły ilustracje przedstawiające wyśnione marzenia czworonogów. Dzieci nadawały imiona swoim bohaterom, wymyślały tytuły snów, a na zakończenie opowiadały wyśnione przez sportretowane psiaki opowieści. Było jak we śnie – niezwykle, kolorowo i przygodowo.

Data: 16 grudnia 2023