BDM: Dyskusyjny Klub Książki „Fraszka” – Kropka

Kropka… Niby nic takiego. A jednak może stanowić punkt wyjścia do czegoś naprawdę niezwykłego. Kropka po prostu może zainspirować.

Na spotkaniu DKK Fraszka przeczytaliśmy książkę pt. „Kropka” Petera H. Reynoldsa zadedykowaną dzieciom, którym brakuje odwagi i wiary we własne możliwości. Bohaterka opowiadania Vashti stwierdziła, że nie potrafi rysować. Nauczycielka plastyki łagodnie zachęca dziewczynkę do twórczej ekspresji. Niedbale postawiona na kartce kropka staje się początkiem niezwykłych eksperymentów Vashti z rysowaniem.

Dziś „Kropkę” Reynoldsa czytają dzieci w różnych miejscach na Ziemi. Sympatykami tej opowiastki są jednak nie tylko dzieci. To jedna z tych książek, którą odczytywać można na kilku poziomach w zależności od wieku czytelnika. 🙂 Krótka historia Vashti stanowi zachętę do rozwijania kreatywności, pomysłowości, nieszablonowego myślenia i łamania schematów. Mała kropka to również wspaniała opowieść o talentach, które kryją się w każdym z nas.

Data: 9 grudnia 2019

Godzina: 11.15