BDM: O powitaniu wiosny – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Fraszka”

Wiosną przyroda budzi się do życia, co daje nam siłę do podejmowania nowych wyzwań. Tak dzieje się w opowiadaniu Anity Głowińskiej pt. ”Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?”. W przedszkolu Kici Koci zapadła decyzja o przygotowaniu ogródka pod uprawę warzyw. Dzieci postanowiły, za pomocą głosowania, zadecydować, jakie warzywa będą uprawiane na ich grządce. Niespodziewanie okazało się, że na przygotowanych kartach do głosowania jest roślina, która powoduje alergię u jednej z dziewczynek. Aby nikogo nie wykluczyć ze wspólnego przedsięwzięcia, jakim będzie opieka nad warzywniakiem, zapadła wspólna decyzja o wycofaniu felernej karty. W plebiscycie najwięcej głosów zdobyła rzodkiewka i to ona, po wyrośnięciu, miała zostać przysmakiem przedszkolnej grupy.

Zajęcia dostarczyły najmłodszym czytelnikom wielu wrażeń i wzbogaciły ich o nowe doświadczenia. Przedszkolaki dyskutowały na temat tego, jak ważne jest dla nich samodzielne podejmowanie decyzji i możliwość wpływania na swoje otoczenie oraz o tym, aby w grupie nigdy nikogo nie wykluczać ze wspólnych działań.

Data: 4 kwietnia 2024

Godzina: 11:00