„Wiedźmun: 1. Słodki zapach potwora o poranku” / Tomasz Samojlik

Gierwald, wiedźmun wychowany w Kaer Frauer, to bezwzględny zabójca potworów. Jego historia sięga jednak zupełnie innych miejsc i czasów, a powodem całej draki jest chęć ratowania świata przed katastrofą ekologiczną. Drugim głównym bohaterem komiksu jest mała Kira, która wyrusza w niebezpieczną podróż przez przestrzeń i czas, by odnaleźć zaginionego ojca (lub bardziej klimatycznie – by odnaleźć swoje przeznaczenie!). Nie zabraknie czarodziejek Dżenifer i Diss oraz pewnego, zadufanego w sobie barda…

Brzmi znajomo? Jeżeli chcesz wprowadzić swoje dziecko w ten magiczny, pokoniunkcyjny świat… z humorem, to wspomniany komiks będzie idealnym wyborem. Parodia nada się nie tylko dla fanów sagi wiedźmińskiej, którzy docenią liczne odniesienia do utworów Sapkowskiego, ale również dla wszystkich tych, którzy nie poznali jeszcze oryginalnej sagi. Uśmiech na twarzy gwarantowany.

Tekst i zdjęcia: mm

Data: 22 maja 2023