BDM: Wakacje z Minecraftem w bibliotece. Spotkanie 9: Fantasy

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi. To już ostatnie spotkanie z minecraftowego cyklu. Tym razem zajęciom wtórowały słowa piosenki z lat 80 „Moja fantazja”. Zgodnie z tekstem utworu zespołu Fasolki fantazja potrzebna jest do zabawy. Rzeczywiście, zabawa była na całego. W pierwszej części spotkania dzieci zabrały się za wykonanie autorskich okładek do książek, które same wymyśliły. Książki miały zawierać fantastyczne motywy, czyli najbardziej charakterystyczne cechy gatunku fantasy, a ilustracje na okładkach powinny odzwierciedlać ich zawartość. Pomysły były różne — czasem nawet przerażające. No cóż, świat fantasy nie zna granic i rządzi się swoimi prawami.

Po zajęciach plastycznych przyszła pora na wykreowanie fantastycznych światów w Minecrafcie. Wyobraźnia nikogo nie zawiodła i na ekranach monitorów ukazały się śmiałe wizje nieprawdopodobnych, baśniowych i mitycznych krain oraz ich niezwykli bohaterowie.

W teledysku do wspomnianej piosenki jest scena, jak dziewczynka bierze do ręki szkiełko, ono się powiększa i wyświetlają się w nim jej marzenia. Oczywiście, życzymy wszystkim uczestnikom wakacyjnych spotkań spełnienia swoich najbardziej niezwykłych i wymyślnych marzeń, ale aby przeżyć fantastyczną przygodę, wystarczy wypożyczyć i przeczytać ciekawą książkę. Świat literatury jest bogaty w niezwykłe sceny i opowieści, a jego poznawanie okazuje się bardzo pomocne podczas zabawy w wirtualnym Minecrafcie.

Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego.

Data: 26 sierpnia 2021

Organizator: Cyberjelonki