BDM: Wakacje z Minecraftem w bibliotece. Spotkanie 3: Historia

Uczymy się, bawiąc, co przynosi największą radość uczestnikom warsztatów z minecraftem. Tym razem dzieci wybrały się w wyjątkową podróż w przeszłość, by sprawdzić, jak wyglądało życie w średniowiecznych zamkach. Na specjalnie przygotowanej do zajęć mapie, prezentującej monumentalną twierdzę, dzieci stworzyły własnych rycerzy i wyposażyły ich w typową dla średniowiecza oręż oraz zbroję. Do przygotowania niepowtarzalnych, rycerskich herbów pomocne były ilustracje z książek o sztuce heraldyki. Aby przyjrzeć się z bliska potężnym kamiennym fortecom i poznać ich mieszkańców – zobaczyć, jak pracowali, ucztowali, bawili się i walczyli z wrogiem, przydatne były, znajdujące się w zasobach biblioteki, książki przedstawiające świat rycerzy i życie w średniowiecznych zamkach. Można znaleźć w nich zaskakujące fakty i piękne ilustracje, które przybliżają te odległe czasy.

Na zajęciach dzieci w stu procentach wykorzystały potencjał swojej wyobraźni, tworząc dzielnych rycerzy, ich piękne herby i niezwykłe budowle — od prostych drewnianych fortów, przez wielkie kamienne twierdze, po ciasne kryjówki. Aby tradycji stało się zadość, wojowie dobierali się w pary i wkraczali w szranki. Pojedynki rycerskie odbywały się na dziedzińcu ogromnego zamku. Na koniec śmiałkowie, którym udało się oswoić smoka, mogli go dosiąść i podziwiać swoje dzieła z wysokości – czemu nie!

Pozwól porwać się wyobraźni!

Data: 15 lipca 2021

Organizator: Cyberjelonki