„Sherlock Holmes. Znak Czterech” / Sir Arthur Conan Doyle

Uwaga młodzi i starsi czytelnicy! Kto z Was zgadnie, na jakiej podstawie Sherlock Holmes tak szybko odgadł, do kogo wcześniej należał zegarek Watsona? Tylko i wyłącznie na podstawie oględzin przedmiotu! To jest klucz do jego sukcesów, talent Holmesa to wnikliwe patrzenie bez doszukiwania się nadzwyczajności. Tak przynajmniej stwierdził w rozmowie z przyjacielem dr. Watsonem. Pogawędkę tę jednak przerwała wizyta zachwycającej (zwłaszcza dla Watsona) Mary Morstan. Piękna blondynka od kilku lat dostaje niezwykle cenną perłę, wcześniej w nieznanych okolicznościach, po powrocie z Indii, zniknął jej tato, a dziś dostała zaproszenie z nieznajomym, które może mieć z tym wszystkim związek. Sherlock Holmes przyjmuje sprawę z ciekawości, dr Watson z zauroczenia. Rozpoczyna się śledztwo, momentami straszne i niebezpieczne, chwilami egzotyczne, z zaskakującymi zwrotami akcji i orientalną opowieścią o krokodylu, skarbie i zatrutych kolcach. Adaptacja powieści wydanej w 1890 roku została przygotowana dla młodszych czytelników. Jej lektura uczy logicznego myślenia, umiejętności obserwacji najbliższego otoczenia, szukania śladów i łączenia faktów. Seria z Sherlockiem Holmesem na pewno rozwija myślenie i dedukcję u dzieci, jest też przyjemną i zabawną lekturą. Kto wyprzedzi słynnego detektywa, ten zuch! Książka dostępna na platformie Legimi, natomiast wersja oryginalna w zbiorach Wypożyczalni (JJ)

Data: 27 marca 2023