„Nick i Charlie” / Alice Oseman

„Musisz to przeczytać, krótkie i Ci się spodoba”. Faktycznie, i to pierwsze, i to drugie. „To jest po prostu love story” widnieje na okładce. Zgadza się, love story między siedemnastolatkiem i osiemnastolatkiem, którzy, jak na młodzież, są w związku bardzo długo i bardzo się kochają. Rok szkolny w Truham Grammar School dobiega właśnie końca, zbliżają się wakacje, na które nie cieszy się Charlie. Jego chłopak dostał się na uniwerek, czeka ich związek na odległość, co gorsza większość znajomych z Tumblra wątpi, że ich relacja przetrwa. Nick z radością planuje i zarzuca Charliego pytaniami. Char powoli zaczyna panikować, przerasta go to, co go czeka i wkurza niepohamowany entuzjazm partnera. Upija się i dochodzi do serii nieporozumień. Przychodzi kryzys. Chyba skończyli ze sobą, chociaż z żadnych ust nie padło słowo koniec. To prawdziwa tragedia, tęsknota, żal, cała gama emocji, czternaście dni ciszy to wieczność. Wszystko przez nieporozumienie! Głupią imprezę i, że kogoś poniosło. Szkoda, bo dla rówieśników byli parą idealną, mieli być zawsze i na wieki razem, a tu taka historia. Jak się zakończy? Czy znajdą drogę do siebie, wpadną na pomysł jak to połatać i przestać tęsknić?  Książka Alice Oseman to obrazek z życia angielskiej młodzieży i jej problemów, nie bez powodów piszę, że obrazek, bo obaj panowie byli bohaterami jej komiksów, forma noweli pozwala lepiej ich poznać. Seria Heartstopper doczekała się adaptacji na Netflixie. Przeczytaj, zanim ją obejrzysz. Książka dostępna na platformie Legimi a seria komiksów Heartstopper w zbiorach Filii nr 3 przy ul. Różyckiego 4 na Zabobrzu. (JJ)

Data: 5 października 2022