BDM: Wakacje z Minecraftem w bibliotece. Spotkanie 1: Czarodzieje

W Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej rozpoczęły się wakacyjne zajęcia. W tym roku będą to cyfrowe warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem popularnej gry Minecraft. Słowem świetna zabawa połączona ze świadomym korzystaniem z nowych technologii. Pierwsze spotkanie przebiegało pod hasłem Czarodzieje. Dzieci miały za zadanie stworzyć znane postaci czarodziejów lub wymyślić całkiem nowego bohatera z magicznymi mocami. Oczywiście, w przeciwieństwie do, parających się czarną magią, czarnoksiężników czy czarownic, czarodzieje niosą zwykle ludziom pomoc używając tzw. białej magii. Przodują wśród nich: wielki czarodziej Merlin, bohater legend arturiańskich czy przybyły do Śródziemia najmądrzejszy wśród Majarów – Gandalf. Najbardziej znani czarodzieje to uczniowie Hogwartu – Szkoły Magii i Czarodziejstwa, a wśród nich sam Harry Potter. O przygodach wszystkich magów można przeczytać w książkach zgromadzonych w bibliotece. Na zajęciach dzieci tworzyły minecraftowych czarodziejów i ich baśniowe światy.

Data: 1 lipca 2021

Organizator: Cyberjelonki