Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Święto Kubusia Puchatka, chociaż obchodzone w samym środku zimy 18 stycznia,  przywodzi na myśl same ciepłe uczucia i wspomnienia. Urocze przygody niesfornego niedźwiadka znane są dzieciom na całym świecie niemal od 100 lat. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest w rocznicę urodzin twórcy zabawnej postaci o bardzo małym rozumku. Brytyjski pisarz Alan Alexander Milne napisał książkę dla swojego synka Krzysia. Było to w 1926 roku. Kubuś Puchatek szybko przyniósł pisarzowi międzynarodową sławę, a dwa lata po pierwszym jego wydaniu, w roku 1928 ukazała się drukiem kontynuacja przygód misia – Chatka Puchatka.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją, aby sięgnąć po ciepłe historie o tym uroczym bohaterze i gromadce jego przyjaciół. Dorośli przypomną sobie zabawne historie mieszkańców Stuwiekowego Lasu, a dzieci już na zawsze pokochają pogodnego z natury i prawdziwie  oddanego przyjaciela Kubusia.

Zapraszamy do biblioteki!

 

Strona Internetowa przygotowana z zadania „Rosnę z książką za pan brat” w ramach programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowane ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych Urzędu Miasta Jelenia Góra.