„Madagaskar. Klątwa Pasiastego Lemura” / Szymon Radzimierski (dziennik podróżniczy, 336 str., 2019)

Kolejna książka z serii „Dziennik Łowcy Przygód” przenosi nas do królestwa lemurów, czyli na malowniczy Madagaskar. Razem z Szymonem poznamy najciekawsze miejsca tej wyspy, odkryjemy wiele gatunków miejscowych zwierząt i roślin, dowiemy się nieco więcej o zbiorach wanilii, zapoznamy się z dziwnymi, a czasami nawet nieco strasznymi obyczajami oraz z życiem codziennym Malgaszów.

Wspaniałe zdjęcia (mnóstwo lemurów, kameleonów itp.), które ilustrują całą podróż, do tego treściwe i ciekawe opisy, dodatkowe mapki, wywiad, quiz i zasady lokalnej gry karcianej.  Do tego książka jest pełna tajemnic i zagadek spowodowanych pewną pasiastą klątwą… Czytelnik nie tylko zawodowo bawi się przy lekturze, ale otrzymuje też wiele przydatnej wiedzy. Świetna i pożyteczna rozrywka.

To idealny przewodnik po Madagaskarze. Dedykowany nie tylko dla podróżników, którzy chcieliby się w taką podróż wybrać (może już niebawem, w końcu wakacje za pasem), ale dla wszystkich zainteresowanych niezwykłą przyrodą i urokiem tego miejsca, a także ludźmi, z jednej strony podobnymi, a z drugiej zupełnie różniącymi się w myśleniu od nas.

Mnie lektura wciągnęła bez reszty. Czekam tylko, aż na biblioteczne półki wróci kolejna część opisująca jedną z przygód Szymona (czy też Simona, jak częściej siebie nazywa).

Tekst i zdjęcia: mm

Data: 24 czerwca 2023