Jesienne Czytankowo: Bajka o Zaczarowanym rumaku

Zwykle w bajkach o trzech braciach starsi są mądrzy, a najmłodszy uchodzi za głuptasa, który nic nie wie, na niczym się nie zna i nic nie potrafi. Tymczasem to ten głuptas pokonuje przeszkody, rozwiązuje zagadki i zdobywa królestwo i miłość pięknej panny. Los bowiem sprzyja tym, którzy nie tracą czasu na przechwałki czy wyśmiewanie innych, ale uważnie słuchają nie tylko ludzi, ale i zwierząt, zwłaszcza kiedy okazują się zaczarowane… (GJ)

Data: 14 października 2020