Czytankowo – Śnieżne opowieści: Wielki mróz

Co wiemy o Muminkach? Przodkami Muminków były skandynawskie trolle, spokrewnione z naszymi skrzatami i krasnoludkami. Z wyglądu przypominają trochę hipopotama, jednak poruszają się na tylnych kończynach. Ich skórę pokrywa biało-kremowe futerko.

Mieszkają w miejscu, które nazwano Doliną Muminków – gdzieś w dalekiej Finlandii, wiodąc życie pełne miłości, dobroci, humoru i poezji. Wynika to z faktu, iż są stworzeniami bardzo ciekawymi świata, z szacunkiem odnoszą się do odrębności i upodobań swoich przyjaciół i cenią sobie piękno natury towarzyszące każdej porze roku. Zimę znają bardziej z opowieści, o tej porze roku bowiem zapadają w długi sen, by obudzić się wiosną.

Wydawać by się mogło, że kiedy w Dolinie Muminków panuje zima, nic ciekawego, oprócz padającego śniegu, się nie wydarza, jednak nie dajmy się zwieść pozorom. 😉 (GJ)

Dorosłym, oprócz literackiej zachęty do rodzinnego czytania Muminków polecamy również esej Olgi Tokarczuk:

Data: 20 stycznia 2021