Czytankowo – Śnieżne opowieści: Jeździmy na saneczkach

Każda pora roku przynosi wiele wspomnień i uczuć. Każdy z nas ma wiele takich wspomnień, którym Czarodziej Czas nie zatarł barw, zapachów czy smaków – w słowach, obrazach czy doświadczeniach.

Kiedy za oknem Pani Zima ozdabia świat spadającymi z chmur śnieżynkami, okrywając go białym puchem, przenieśmy się do odległej maleńkiej wioski. Stoją tam zaledwie trzy urocze domki, w których mieszka kilkoro dzieci wraz z rodzicami. Życie w tym miejscu, wyznaczane niezmiennym rytmem pór roku, jest pełne prostoty, radości i spokoju. Tutaj każda rzecz czy wykonywana z ochotą czynność, każda chwila zabawy, psot czy uczenia się, nabierają większego znaczenia poprzez poczucie wspólnoty i przyjaźni z otaczającym światem, w którym jest wiele przestrzeni dla niczym nieskrępowanej dziecięcej wyobraźni. (GJ)

Data: 14 stycznia 2021