BDM: Spotkania z Bajką – Taka zima to nie zima!

Zima zimą kaprysi. Tegoroczna spóźnia się i jest wyjątkowo niezdecydowana. Styczeń jest ciepły i w niczym nie przypomina tradycyjnej zimnej pory roku. W nocy nie przychodzi mróz, a za dnia krajobraz jest typowo jesienny.

W zimie musi być zimno, zimą musi być śnieg! Bo zima z deszczem i pluchą to nie jest zima.

Na dzisiejszym spotkaniu wybraliśmy się z Wesołym Ryjkiem na poszukiwanie zimy. W książce Wojciecha Widłaka zima w końcu nadeszła, u nas musimy jeszcze poczekać. Zaglądnęliśmy do następnej książki pt. „Maks zimą”, aby przypomnieć sobie,  jak zjeżdża się na sankach i nartach, jak lepi się bałwana czy buduje igloo oraz jaką frajdę daje zabawa śnieżkami.

Na zajęciach dzieci namalowały padający śnieg i „oprószyły” drzewo białym puchem, „ulepiły” bałwanka z papierowych kółek, dopasowały zagubione rękawiczki oraz odtańczyły zimowy taniec, a na zakończenie odbyła się prawdziwa bitwa na papierowe śnieżki.

I to właściwie na tyle w sprawie naszej zimy…

Data: 11 stycznia 2023

Godzina: 11.00