BDM: Sposób na ocalenie książek

We wtorek bogactwo naszej książkowej skarbnicy odkrywali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. Krok po kroku przejrzeliśmy zawartość wszystkich regałów w Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej, aby dowiedzieć się, gdzie znaleźć interesujące nas tytuły. Nie zabrakło informacji o tym, jak założyć kartę i jak się nią posługiwać. Później w obu naszych czytelniach odpoczywaliśmy, wsłuchując się w opowieść „O dziewczynce, która chciała ocalić książki”, śledząc na ilustracjach rozwój pisma, książki i bibliotek, a także dowiadując się z plansz i opowiastki „Książki” o tym, co magicznego jest w książkach i co daje nam częste sięganie po nie. Tak ubogaceni pożegnaliśmy się i mam nadzieję, że już niebawem zobaczymy się ponownie.

Data: 31 stycznia 2024

Godzina: 10.00