BDM: Marcowa Wierszolandia z poetką Katarzyną Georgiou

Już po raz jedenasty gościliśmy w Książnicy Karkonoskiej uczestników kolejnej edycji Marcowej Wierszolandii. Organizatorem przedsięwzięcia jest Miejskie Przedszkole nr 2 w Jeleniej Górze, które zaprosiło do konkursu recytatorskiego przedstawicieli wszystkich jeleniogórskich przedszkoli publicznych. W tym roku deklamowane były wiersze poetki Katarzyny Georgiou z tomików poezji pt. „Strefa bałaganu” i „Dziecięcy tomik wierszy dla smyków z wyobraźnią”. Zaprezentowane przez dzieci wiersze miały bardzo ciekawe interpretacje i, mimo że niektóre tytuły powtarzały się, ich przedstawienie zdecydowanie się różniło. Wszystkie wykonane utwory, przygotowana choreografia i stroje oraz zaangażowanie dzieci zasługiwało na najwyższą nagrodę. Dlatego jury, w których obradach uczestniczyła sama autorka recytowanych wierszy, postanowiło przyznać jedynie pierwsze miejsce dla wszystkich przedszkolaków. Gratulujemy!

Po dziecięcych występach pani Katarzyna Georgiou opowiedziała, kiedy i jak powstawały poszczególne jej wiersze i czym się inspirowała przy ich tworzeniu. Na zakończenie spotkania wszyscy zapozowali do pamiątkowych fotografii.

Data: 6 marca 2024

Organizator: Miejskie Przedszkole Nr 2 w Jeleniej Górze