BDM: Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece. Przygoda Kolorowego Potwora – projektujemy okładkę do książki

Kolorowy Potwór prowadzi życie pełne ciekawych zdarzeń i z tego powodu doświadcza wielu wzruszeń, ekscytacji i zachwytów – słowem – takich emocji, które otwierają na świat i innych, budzą ciekawość i wyzwalają kreatywność. Takich też emocji dostarczyła poruszająca książka obrazkowa Iwony Chmielewskiej „Cztery zwykłe miski”. Muchomorki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, rozwiązywały ukryte znaczenia ilustracji, a potem kreatywnie przystąpiły do wykonania pracy plastycznej. Dzieci zaprojektowały okładki do książki o przygodach Kolorowego Potwora. I tak powstały: Wyprawa na morza i oceany, Przygoda na łódce, Wyspa Wody, Poszukiwacz skarbów, Kolorowy Potwór walczy z ogniem, Wojenna wyprawa, Kolorowy Potwór – zagubiony na oceanie, Wyspa syren, Kolorowy Potwór na skałach i wiele innych opowieści.

Wskazówka dla Poszukiwaczy:

KOLOROWY POTWÓR WIE, JAK W ZACHWYTY WPADA SIĘ.

Data: 8 kwietnia 2024

Godzina: 9:30