BDM: Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece. Kolorowy Potwór w krainie radości.

Kolorowy Potwór każdego dnia lubi wyliczać, ile ma powodów do radości – tym sposobem okazuje się, że ma ich całe mnóstwo! Przedszkolaki z grupy Muchomorki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze na dzisiejszym spotkaniu opowiadały Kolorowemu Potworowi, co sprawia im radość, a on – z przypływu radości robił się coraz bardziej żółty i żółty.  🙂  Wspólnie poszukiwaliśmy sposobów na dobry humor i przekazywanie go innym.

Kolorowy Potwór opowiedział dzieciom o radości płynącej z muzyki – ćwiczyliśmy zatem nasze buzie, nasze głowy i z pomocą kolorowych BumBum Rurek wytrzaskiwaliśmy dźwięki – aż leciały iskry radości! Na papierowych talerzach pastelami rysowaliśmy miejsca, w których lubimy przebywać i zaprosiliśmy do nich Kolorowego Potwora.

Dziś już wiemy, że radość jest pełna kolorów, podskoków, zachwytów, uśmiechów i miłych słów.

Wskazówka dla Poszukiwaczy:

DO RADOŚCI KLUCZ MA KOLOROWY POTWÓR – SZUKAJ GO W SAMYM SERCA ŚRODKU