BDM: Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece. Kolorowy Potwór odkrywa mężne serce

BDM: Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece.  Kolorowy Potwór odkrywa mężne serce

Na dzisiejszym spotkaniu Kolorowy Potwór miał nie lada trudne zadanie: wyruszyć z przedszkolakami w podróż po odwagę i wraz z nimi odkrywać dary mężnego serca. Muchomorki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze w swoich krótkich publicznych wystąpieniach mogły skorzystać ze wsparcia Kolorowego Potwora oraz jego cennych wskazówek, jak radzić sobie w trudnych, stresujących sytuacjach, mądrze korzystać z odwagi i jak ją odróżnić od brawury. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak uczyć się odpowiedzialności w codziennym życiu.

Na zakończenie zajęć rysowaliśmy nasze portrety, przyglądając się uważnie naszym odbiciom w lusterkach. Pomimo lęków typu „nie uda się”, „nie umiem”, „to za trudne” –  podeszliśmy odważnie do tego ćwiczenia. 🙂 I – udało się!

Wskazówka dla Poszukiwaczy:

Z KOLOROWYM POTWOREM ŁATWIEJ JEST WĘDROWAĆ I TRUDNE ZDARZENIA ODWAGĄ ROZWIĄZYWAĆ.

Data: 11 marca 2024

Godzina: 9.30