BDM: Czytankowo – Bądź zdrów wróbelku Elemelku

Z okazji Dnia Wróbla bohaterem dzisiejszego spotkania był wróbelek Elemelek. Po wysłuchaniu opowiadania H. Łochockiej „Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele” dzieci wymieniły co należy robić dla zachowania zdrowia. Aby dbać o zdrowie potrzebny jest między innymi ruch. Dzieci naśladowały ćwiczenia ruchowe, które zademonstrowali dorośli. Po krótkiej rozgrzewce maluchy wykonały wróbelki z papieru a następnie każdego „obdarowały” na przywitanie wiosny rodziną piskląt w gnieździe.

Data: 20 marca 2019

Godzina: 10.30