BDM: Biblioteka ciągle w grze!

Na dobry początek roku Książnicę Karkonoską odwiedziły klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Wraz z bibliotekarzami z Czytelni oprowadziliśmy grupy po kolejnych piętrach Książnicy, pokazując Wypożyczalnię Główną, Czytelnię z Działem Regionalnym, Bibliotekę Dziecięco-Młodzieżową, nasze galerie i strefy czytelnicze, opisując też Dział Książki Mówionej oraz Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły strefy wypoczynku, gdzie można wygodnie usadowić się z książką i przenieść w wyobrażone światy oraz pomieszczenie do słuchania płyt winylowych.

W sali konferencyjnej zaznajomiliśmy się z dwoma bibliotecznymi katalogami internetowymi – DZB i Primo, poznając różne możliwości wyszukiwania z naszych zbiorów, zapoznaliśmy się również z rozmieszczeniem i możliwościami naszej strony internetowej. Mamy nadzieje, że niektórzy wycieczkowicze wrócą do nas, by założyć u nas karty i korzystać z wielkiego intelektualnego bogactwa Książnicy Karkonoskiej.

Data: 4 stycznia 2024

Godzina: 10:00