BD: Niosę pisanki dla koleżanki! – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Fraszka”

Przedświąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Fraszka upłynęło nam na poznaniu wielkanocnych tradycji i zwyczajów związanych z przygotowaniem pisanek. Opowiadanie Renaty Piątkowskiej pt. „Pisanki” z książki „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowiadania” wzbogaciło naszą wiedzę na temat różnych sposobów ozdabiania jajek, przybliżyło nam zabawy i turnieje, które urządza się z pisankami w czasie Wielkanocy oraz podpowiedziało, kogo należy obdarować swoją najpiękniejszą kraszanką. Przy okazji dowiedzieliśmy się skąd się biorą jajka, co znajduje się w ich środku i czyje potomstwo wykluwa się z jajek. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy kartki świąteczne z kolorową pisanką.

Data: 22 marca 2024

Godzina: 9.00