Odjazdowy tydzień w BDM – Czytankowa środa

Uczestnicy dzisiejszego spotkania poznali opowieść indiańską „O orle, który myślał, że jest kogutem” zaprezentowaną za pomocą teatrzyku Kamishibai. Legenda przeniosła wszystkich do krainy Indian. Młodzi Apacze i piękne squaw stworzyli kolorowe pióropusze. Aby sprawdzić, czy jest się prawdziwym Indianinem, dzieci musiały pokonać specjalny tor przeszkód i wykazać się odwagą, siłą, sprytem i walecznością. W nagrodę za przejście po linie nad „przepaścią” wszyscy otrzymali specjalne, plemienne imiona, które były ukryte w wigwamie. Na zakończenie spotkania tylko wytrwali wojownicy wykonali łapacze snów.

Data: 30 stycznia 2019

Godzina: 10.30