Zasypianki – bajki dla dzieci na dobranoc

Lockdown to słowo, które obecnie jest chyba najczęściej powtarzanym słowem w naszych rozmowach. Chociaż ten prawdziwy lockdown nieco się oddalił, jednak dotychczasowe obostrzenia pozostają. Biblioteki nadal czekają na zielone światło dla swojej podstawowej działalności – udostępniania zbiorów czytelnikom. Zamknięcie bibliotek i brak dostępu do ich zbiorów w czasach kiedy dużo mówi się o potrzebie czytania dzieciom książek to poważny problem. Przyszła do nas wiadomość od pana Pawła Księżyka, który zachęca do odwiedzania jego strony internetowej i czytania dzieciom bajek, które sam pisze. Oto treść listu:

„Dzień dobry,

Pandemia wiele nam odebrała. Teraz jeszcze, poprzez zamknięcie bibliotek utrudniła dostęp do książek. Dzieje się to w momencie gdy dzieci mają spędzać czas w domu i tych książek jeszcze bardziej potrzebują.

Chciałbym polecić Państwu serwis https://bajki-zasypianki.pl, który prowadzę od ponad 8 lat. Publikuję tam bajki na dobranoc, bajki z morałem oraz terapeutyczne w postaci tekstów do czytania i nagrań do pobrania, wszystkie za darmo. Dostępne jest ponad 100 tekstów, w tym bajki na temat nieśmiałości, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, chorobami, dziecięcymi lękami i wiele innych. Ostatnio, we współpracy z Centrum Terapii Mutyzmu przygotowaliśmy bajkę dla dzieci dotkniętych mutyzmem, wcześniej również poświęconą autyzmowi. Listę bajek terapeutycznych możecie Państwo obaczyć tutaj: https://bajki-zasypianki.pl/bajki-pomagajki/

Dostęp do bajek dla dzieci w formie online jest szczególnie ważny teraz, w trakcie pandemii. Chciałbym poprosić Państwa o pomoc w dotarciu do rodziców i dzieci z informacją o stronie. Może to być poprzez stronę biblioteki – jako odnośnik do strony – czy to w postaci logo, czy linka:

Bajki na dobranoc Zasypianki

Życzę dużo zdrowia w tym trudnym momencie!

Pozdrawiam i dziękuję,

Paweł Księżyk”

Spełniamy prośbę autora i zachęcamy do czytania on-line.

Zasypianki - bajki dla dzieci na dobranoc

Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie codziennie

Data: od 13 listopada 2020 do 30 czerwca 2021