„Telefon Oliwki” / Sven Jönsson (seria „Feralne Biuro Śledcze”)

„Telefon Oliwki” /  Sven Jönsson (seria „Feralne Biuro Śledcze”)

Strzeżcie się bandyci i nicponie! Inspektor Czajka, wspierany przez Kota Biurowego Białego i bibliotekarkę Krysię, czuwa nad bezpieczeństwem Kłopotkowa. Bohaterom na sercu leży dobro i spokój ducha mieszkańców miasta, więc nie cofną się przed rozwiązaniem każdej, nawet najbardziej błahej zagadki.

„Telefon Oliwki” to 4 tom serii i do tego jeden z ciekawszych, jako że tym razem inspektor musi radzić sobie bez swoich wiernych pomocników, za to na horyzoncie niespodziewanie pojawi się zauroczenie pewną dociekliwą i pomocną bibliotekarką. Pani Krysia to pełna ciepła osoba, która z miejsca wzbudza sympatię. Niemniej moją  ulubioną postacią wciąż pozostaje Kot Biurowy Biały, niezbędny „element wyposażenia” Feralnego Biura Śledczego.

Ta pełna humoru seria rozbawi nie tylko młodszych, ale również rodziców. Zachęta do pisania przez dziecko końcowych raportów pozwala rozpocząć przydatną w szkolę pracę z tekstem i uczy wysnuwania logicznych wniosków. Książki Jönssona znajdują się w naszej Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej w dziale „Opowiadania dla młodszych dzieci”.

Tekst i zdjęcia: mm

Data: 19 czerwca 2023