BDM: Spotkania z bajką: Bądź dzielny Pingwinku!

Aby uprzyjemnić pobyt najmłodszym dzieciom z Ukrainy, przygotowaliśmy zajęcia literacko-plastyczne z elementami tańca, śpiewu i zabawy. Spotkania z Bajką mają pomóc w procesie adaptacji dzieciom, które rozpoczęły swoje życie w nowej, nieznanej im przestrzeni społecznej. Na pierwszym spotkaniu przeczytana została książka „Bądź dzielny Pingwinku!” Giles Andreae. Wzruszająca i pięknie zilustrowana opowieść o nabieraniu poczucia własnej wartości i pewności siebie, w subtelny, zabawny sposób dodaje dzieciom odwagi i pomaga uporać się z lękiem przed nieznanym. Czasem wystarczy tylko odrobina zachęty – i mnóstwo miłości – żeby przełamać strach i uwierzyć w swoje możliwości. Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci wykleiły portret małego pingwina oraz zatańczyły pingwini taniec. Dzieciom asystowała Pani Julia, która zarówno tłumaczyła czytany tekst na ich rodzinny język, jak i wspierała bibliotekarzy w dobrej komunikacji z uczestnikami spotkania.

Dołożymy wszelkich starań, aby umilić czas naszym gościom, dostarczyć niezapomnianych wrażeń i miłych wspomnień, czego serdecznie im życzymy.

Data: 17 marca 2022

Godzina: 11.00