„Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka” / Megumi Iwasa

Poznajcie Starego Wieloryba , który mieszka sam na Wielorybiej Wyspie. Jest już na emeryturze, lubi kolor niebieski i ma bardzo dużo wolnego czasu. Pływa sobie spokojnie po wodach oceanu, rozmyślając i podziwiając okolicę. Zaczyna doskwierać mu samotność. Chcąc kogoś poznać zaczyna pisać listy „Do tego, kto mieszka za horyzontem”. Wysyła ich cały stos! Jednak długo nikt nie odpowiada na korespondencję. Wieloryb powoli zaczyna tracić nadzieje na poznanie kogoś nowego. Ale pewnego dnia zza horyzontu przychodzi odpowiedź.  I już wkrótce nasz bohater przekona się, że za horyzontem ma naprawdę wielu przyjaciół. Czy na Wielorybim Przylądku znowu zrobi się tłoczno i wesoło? Czy jest to możliwe?  Polecamy opowieść o poszukiwaniu szczęścia i swojego miejsca na Ziemi. A także o tym, że nigdy nie jest za późno aby znaleźć przyjaciela.

Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka to druga część cyklu zapoczątkowanego przez książkę pt. „Z pozdrowieniami, Żyrafa”, japońskiej autorki Megumi Iwasa. Stała się ona międzynarodowym bestsellerem, w Japonii jest lekturą szkolną, a w Niemczech została nagrodzona prestiżową Deutscher Jugendliteraturpreis.

Data: 5 października 2022