„Poka i Mina. Piłka nożna” / Kitty Crowther

Poka i Mina. Piłka nożna to historia o tym, jak jedna z muszek, mianowicie Mina postanawia zapisać się na lekcje gry w piłkę nożną. Na stwierdzenie, że to sport dla chłopców odpowiada „No i co z tego?”. Nazajutrz odwiedza najbliższy klub sportowy i spełnia swoje marzenie. Dostaje nowy strój, ochraniacze i buty piłkarskie. Muszka wyrusza na pierwszy trening, który okazuje się tak trudny, że Minie zbiera się na płacz. Koledzy nie traktują jej na równi z sobą. Na każdym kroku czuje się wyobcowana, ale nie poddaje się. Potrafi udowodnić sobie i innym, że jeśli czegoś chce – jest w stanie osiągnąć każdy cel. Polecamy ciekawe, mądre i dowcipne książeczki o dużym Poce i małej Minie, które opowiadają o codziennych sytuacjach znanych wszystkim rodzicom i dzieciom. Uczą nieszablonowego myślenia i pokonywania przeciwności. W serii ukazał się jeszcze tytuł „Poka i Mina. W muzeum”. Zapraszamy do lektury! (AJ)

Data: 27 marca 2023