Podwodny świat. Opowieść o Jacque’su Cousteau / Jennifer Berne

Wiele lat temu, we Francji w pewien letni dzień przyszedł na świat mały chłopiec. Rodzice dali mu na imię Jacques. Chłopiec dorastał i miał wiele zainteresowań, w niczym się nie ograniczał. Był ciekawym świata chłopcem, którego pasjonowały fizyka, budownictwo i projektowanie. Ale prawdziwą miłością okazała się woda, która wprawiała go w zdumienie. Fascynował się morzem, które pokochał i marzył o tym, by móc oddychać pod wodą i pływać tak wspaniale jak ryba. Chciał zostać człowiekiem rybą i oglądać cuda morskiej toni. Zaczął więc szukać sposobu, jak tego dokonać. W pewien letni ciepły dzień Jacques zanurzył się w błękitne wody Morza Śródziemnego ze swoim nowym wynalazkiem. Nazwał go akwalungiem. Urządzenie pozwoliło mu nurkować i znacznie dłużej pozostawać pod wodą niż dotychczas. Zapraszamy do poznania wybitnej postaci jaką był Jacques Cousteau. Badacza mórz, ekologa, wynalazcy a piękne ilustracje wykonane przez Eric’a Puybaret’a pomogą się zanurzyć w ten cudowny podwodny świat.

Sprawdź dostępność TUTAJ