„Papierowe samoloty” / Jim Helmore, Richard Jones

Mia i Ben byli najlepszymi przyjaciółmi. Mieszkali obok siebie nad brzegiem pięknego, ogromnego jeziora. Razem się bawili, żeglowali, tańczyli i śpiewali. Spędzali ze sobą każdą wolną chwilę. Jednak najbardziej na świecie lubili konstruować papierowe samoloty i urządzać wyścigi samolotów z ptakami. Jak przystało na zapalonych konstruktorów, mieli jedno wspólne marzenie. Chcieli stworzyć taki samolot, który poleci daleko, aż na drugi brzeg jeziora. Jednak pewnego dnia dzieci usłyszały straszną wiadomość. Ben musiał przeprowadzić się do innego miasta. Byli zdruzgotani, bo nie wiedzieli, czy będą mogli być jeszcze przyjaciółmi, mieszkając tak daleko od siebie. Czy ich przyjaźń przetrwa? Polecamy pięknie zilustrowaną książkę, o pokonywaniu przeciwności i wielkiej sile przyjaźni. (AJ)

Data: 27 marca 2023