„Mruczęty. Kot Mikołaja” Lucy Rowland i Paula Bowles (świąteczna opowieść 4+, 32 str., 2018)

Zabawna, klimatycznie świąteczna, rymowana opowiastka o kotku Mruczętym, który bardzo lubił spać i marzył o ruszeniu w świat wraz z Mikołajem. Przez przypadek jego życzenie się spełnia, kiedy elfy pakują go w papier zamiast prezentu…

Ładne, kolorowe ilustracje pełne śnieżnych zasp, zawiei i prezentów każdego czytelnika wprowadzą w świąteczny klimat. Urocza okładka z uśmiechniętym kotkiem i srebrnymi elementami przyciągnie uwagę każdego kociarza i kociary. Tekst jest duży, wyraźny, chociaż umieszczony na kolorowych ilustracjach, trudniejsze słowa są pogrubione, by dziecku i rodzicowi łatwiej było je odczytywać.

Ta książeczka to idealny wybór dla dzieci, które lubią nie tylko Święta Bożego Narodzenia, ale również koty. Pozytywna opowiastka z zabawnym morałem. Zapraszamy do Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej, do działu dla najmłodszych!

Tekst: mm