„Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę” / Emma Adbage

Cyfry to matematyczny alfabet. Służą do zapisywania liczb, które mówią nam, ile czegoś jest. Tylko skąd wiedzieć ile? Z tą książką nauczysz się liczyć podczas zabawy na podwórku, w ogrodzie, lesie czy parku – o każdej porze roku. Książka prezentuje proste zabawy związane z liczeniem — w pojedynkę i w grupie — z wykorzystaniem tego, co można znaleźć podczas spaceru. Zabawa na świeżym powietrzu, niezależnie od aktualnie panującej za oknem pory roku, może stać się świetnym pomysłem do nauki i treningu liczenia (np. kamieni, kasztanów, patyków), mierzenia (np. dżdżownic jesienią), dodawania (np. punktów zdobytych w butelkowych kręglach), czy dzielenia (oczywiście cukierków!). Oprócz rozdziałów z matematycznymi zabawami na każdą porę roku znajdziemy tu pomysłową prezentację liczb od 0 do 10, a także przystępne wyjaśnienie podstawowych działań matematycznych: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. (AJ)

Data: 27 marca 2023