Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim / Wojciech Widłak

Z okazji obchodów Święta Niepodległości warto sięgnąć po książki, które przybliżają dzieciom zarówno wydarzenia tego okresu, jak i ważne postacie biorące w nim udział. Doskonałą propozycją poświęconą tej tematyce jest książka z serii „Czytam sobie. Fakty” pt. „Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim” Wojciecha Widłaka.

Spacer Rafała, Hani i wujka Ksawerego po Warszawie 11 listopada, staję się dobrą okazją do opowieści o wielkim i zasłużonym Polaku marszałku Józef Piłsudskim. Dzieci wyruszyły w podróż w przeszłość – do czasów, kiedy Polska nie istniała na mapie, a polskość była najdroższym skarbem. Dzięki książce młodzi czytelnicy, którzy uczą się dopiero czytać, poznają krótki życiorys i ciekawostki z życia komendanta i marszałka – twórcy polskiej niepodległości. Książka jest kierowana do dzieci w wieku 5-7 lat. Opowiadanie zawiera sporo konkretów historycznych, a jego zaletą jest duża czcionka i krótkie, proste zdania. Pozwala to młodemu czytelnikowi samodzielnie opanować tekst i poznać wybitną postać, jaką był Józef Piłsudski.

Twórcą opowieści o marszałku Piłsudskim jest Wojciech Widłak, wielokrotnie nagradzany i doceniany autor literatury dziecięcej. Kolorowe ilustracje Joanny Rusinek uatrakcyjniają lekturę. „Komendant Wolnej Polski” to drugi poziom nauki czytania w ramach serii Czytam sobie. Dzięki tej książce dzieci mogą poćwiczyć sylabizowanie, a także poznać dłuższe zdania złożone i elementy dialogu. Jest to idealny i lubiany przez dzieci sposób na rozpoczęcie przygody z czytaniem, a satysfakcja po samodzielnym przeczytaniu książki, zachęca do dalszych postępów i potwierdza, że czytanie nie tylko jest łatwe i przyjemne, ale także jest źródłem wiedzy.

Data: 11 listopada 2021