Ferie w Filii nr 4

Ferie, ferie i po feriach…

Co się działo u nas, trudno opisać. Gwarno, głośno i bardzo wesoło było w tych dniach w naszej bibliotece. Ale po kolei…Zaczęło się od wizyty Pszczółek i Sówek. Dzieci chętnie powróciły do Doliny Muminków. Niektóre z nich twierdziły, że były tam osobiście. Trudno to stwierdzić, ale po przeczytaniu przygód Muminka i jego przyjaciół wszyscy wiedzą już, gdzie mieszkają bohaterowie ich ulubionych bajeczek i co dzieje się w Krainie Muminków, gdy zapada zima. Chyba nikt z obecnych na zajęciach przedszkolaków nie boi się już Buki. Możliwe, że w książeczce znalazły się sposoby na jej odgonienie. Tego można dowiedzieć się tylko czytając o przygodach przyjaciół z Doliny Muminków.

Tygryski, Myszki i Biedronki poznały życie i zwyczaje krasnoludków. Ciekawe z nich są stwory. Mieszkają w grzybkach, noszą czerwone czapki i sprawiają, że las wydaje się bardziej przyjazny. Dzieci na pewno wiedzą już, co to za choroba krasnoludoza i jaki lek zastosować, by się z niej całkowicie wyleczyć. Jeśli tego nie wiecie, koniecznie wypożyczcie książeczki o tych miłych skrzatach i przeczytajcie je w domu. Przyjemnej lektury!

Maluch zajęte były ciekawą lekturą, a nieco starsze dzieci miały okazję wyczarować z papieru piękne zwierzątka. Warsztaty, jak co roku, cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Uff, co to był za pracowity czas! Na zajęcia feryjne zapraszamy dzieci dopiero za rok. Oczywiście wcześniej możecie złożyć nam wizytę, by sprawdzić, czy nie pojawiły się nowe pozycje opisujące przygody Waszych ulubieńców. Zapraszamy do nas!

Data: 24 lutego 2023

Miejsce: Filia nr 4