BDM: Biblioteka ciągle w grze!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy przeżyli dziś prawdziwą przygodę, z zapałem myszkując wśród bibliotecznych półek Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej. Dla wielu było to pierwsze spotkanie z Książnicą Karkonoską i z chęcią wyciągali ręce po książki tematyczne ze swoich ulubionych dziedzin oraz gatunków. Największym zainteresowaniem nieodmiennie cieszył się Minecraft, komiksy oraz seria o Harrym Potterze, nie zabrakło jednak pytań o tomy traktujące o budowie pojazdów, Gwiezdnych Wojnach czy nasz specjalny księgozbiór podręczny książek z ruchomymi elementami i dźwiękami. Nadmiar energii wykorzystaliśmy na ćwiczeniach w czytelni dla najmłodszych, gdzie uczniowie wysłuchali również baśni o bogactwie, jakie ofiaruje naszej wyobraźni czytanie książek.

Liczymy na to, że część wycieczkowiczów powróci do nas ze swoimi rodzicami, by założyć karty biblioteczne i bez przeszkód przebierać w naszym licznym księgozbiorze.

Data: 30 maja 2023

Godzina: 10:00