BDM:  Zajęcia edukacyjne: Na przedwiosennym szlaku

Śniegi topnieją pod rozgrzewającym ziemię słońcem. Każdy kolejny dzień wydłuża się. Jest coraz cieplej. Pojawiają się pierwsze zwiastuny wiosny. Uczniowie kl. III a ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze wysłuchali powiastki edukacyjnej ze świata przyrody, wyczarowanej papierowym teatrem Kamishibai autorstwa prof. Stanisława Czachorowskiego. Dzieci poznały cykl życia i zwyczaje motyla cytrynka latolistka, a także zakwitające wczesną wiosną kwiaty i drzewa. Przeglądały wydawnictwa popularne o motylach i innych owadach, obserwując ich różnorodność , zmienność i niezwykłą kolorystykę. Akwarelami i z użyciem szablonu dzieci wykonały wiosenne ilustracje ze świata motyli.