BDM: Zabawy z bajką – Kamishibai – tworzymy mały teatr ilustracji

Odwiedziły nas Żabki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze, żeby posłuchać opowieści zaczarowanych w teatrze Kamishibai. Ćwiczyliśmy nasze dłonie z panami Palcami autorstwa Juliana Brudzewskiego, a potem wysłuchaliśmy „Bajki o soli” Eleka Benedeka. Rozmawialiśmy o tym, skąd się bierze sól, do czego możemy jej używać i czy jest nam potrzebna. Sprawa soli okazała się jednak początkiem ciekawszej dyskusji o śmieciowym jedzeniu. Bardzo pomocna okazała się książka o Krzysiu łakomczuchu pt. „Dlaczego dzieci jedzą śmieci” Anny Manny Poznańskiej.

Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pejzaż morski z pięknymi szlaczkami i uroczą łódeczką, kołyszącą się na morskiej — i bardzo słonej — fali.

Data: 10 stycznia 2023

Godzina: 10.00