BDM: Zabawy z bajką – Kamishibai

Dzisiaj z grupą „Pszczółek” z Miejskiego Przedszkola nr 14 poznawaliśmy japoński teatr Kamishibai, a w nim opowieść „Mój przyjaciel Kemushi”. Bacznie śledziliśmy fazy rozwoju motyla – od gąsienicy aż do pięknego skrzydlaka. Zwiastunów wiosny szukaliśmy również w wierszu „Wiosna” oraz w przewodniku po wiosennych kwiatach. Z racji zbliżającej się Wielkanocy porozmawialiśmy o tym, co najpewniej znajdzie się w naszych koszykach w Wielką Sobotę. Inspirując się ślicznymi barwami wiosny oraz motylich skrzydeł, pokolorowaliśmy cztery pisanki – każdy tak jak potrafi i wedle własnego projektu. Niektórzy byli dokładni, inni postawili na mnogość  kolorów, a jeszcze inni  woleli jajka jednokolorowe. Może rysunki będą dla przedszkolaków wzorem przy malowaniu prawdziwych pisanek?

Data: 25 marca 2024

Godzina: 10:00