BDM:  Z dziennika podróżnika – powrót na Wyspę Skarbów

Wraz z uczniami kl. V b wyruszyliśmy w niecodzienny rejs wraz z polskim inżynierem i podróżnikiem Aleksandrem Dobą, który jako pierwszy człowiek w historii przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki – wyłącznie dzięki sile swoich mięśni. Rozmawialiśmy o dzienniku jako formie wypowiedzi literackiej. Zastanawialiśmy się nad cechami charakteru oraz umiejętnościami, które pomagają osiągnąć zamierzone cele. Celem naszej dzisiejszej podróży było stworzenie kolorowych map nieodkrytych jeszcze, nieznanych wysp, rozciągniętych na wodach mórz i oceanów.

Data: 4 marca 2024

Godzina: 12:00