BDM: Świat kropki – ty też możesz być artystą!

Na początek ferii, w poniedziałkowe popołudnie, „Muchomorki” z Miejskiego Przedszkola nr 4 przytuptały do nas w zmniejszonym składzie. Choć było nas mniej, to radości mieliśmy co niemiara, bo wspólnie odkrywaliśmy w sobie artystyczne talenty. Inspirowała nas kropka – z farby, rysowana, drukowana, a także ta, jaką znaleźć mogliśmy w otoczeniu – okrągła lampa, dywaniki itd. Wstępem była książka „Kropka”, po której obejrzeliśmy również barwne ilustracje w „Figlach Miglach”. Każdy przedszkolak miał inny pomysł na swoją pełną kropek sowę, panie wolontariuszki również przyłączyły się do kolorowania. Dodatkowo wspólnie stworzyliśmy pełne kropek dzieło, które zawiśnie na przedszkolnej gazetce. Okazało się, że każdy z nas potrafi bawić się kolorami i kropkami, co udowodniliśmy również w zabawie z dywanikami, gdzie wszystkie dzieci musiały zmieścić się na dywanikach o określonym kolorze, a gdy został tylko jeden zielony.. wszystkie „Muchomorki” musiały się mocno przytulić, żeby się na nim zmieścić! Barwne sówki będą miłą pamiątką dla 5-latków, a my z uśmiechem będziemy czekać na kolejne zajęcia.

Data: 15 stycznia 2024

Godzina: 10:00