BDM: Spotkania bajką: Niebieski i Żółty

Na dzisiejszym spotkaniu wysłuchaliśmy pięknie zilustrowanej opowieści Britty Teckentrup o początkach przyjaźni Niebieskiego i Żółtego –  ptaszków z dwóch różnych światów, które poznały się w najciemniejszych konarach Wielkiego Drzewa, gdzie nie docierają promienie słońca.

Następnie wysłuchaliśmy wiosennego koncertu, w którym wystąpiły ptaki z „Ptasiego radia” Juliana Tuwima. Poznawaliśmy ich polskie i ukraińskie nazwy i rozpoznawaliśmy ptasie świergoty i świsty.

Za pomocą kalki technicznej odrysowaliśmy kontury wybranych ptaków, przenosząc je na kartki papieru. Akwarelami malowaliśmy ptasich bohaterów i wiosenny krajobraz.

Data: 30 marca 2022

Miejsce: Bibliotewka Dziecięco-Młodzieżowa