BDM: Dyskusyjny Klub Książki „Fraszka” – Poszukiwanie świątecznej gwiazdy

Grudzień to okres przedświątecznych przygotowań i czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Przypominamy sobie różne tradycje związane z Wigilią, słuchamy kolęd, wykonujemy ozdoby choinkowe, którymi przystroimy nasze drzewka. To również doskonała pora na czytanie opowiadań i wierszy związanych ze świętami. Dzisiejsze spotkanie z przedszkolakami w ramach DDK Fraszka było okazją do przeczytania uroczej książki pt. „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”. Petr Horáček, wielokrotnie nagradzany czeski ilustrator oraz autor książek dla dzieci, stworzył wzruszająca opowieść wigilijną o małej gąsce, która wyrusza po gwiazdę, aby ozdobić nią choinkę. W trakcie pełnej przygód wędrówki Zuzia odkrywa wartość przyjaźni i prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia. Uświadamia sobie, że nie ozdoby na choince, a bliskie osoby, ciepło i przyjaźń tworzą prawdziwą magię świąt.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały świąteczną zakładkę do książek.

Data: 15 grudnia 2022