BDM: Młodzi Światowcy – Świat w naszym zasięgu

Laboratoria przyszłości to program, którego celem jest wsparcie wszystkich instytucji edukacyjnych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Spotkanie w bibliotece pozwoliło dzieciom zapoznać się z nowoczesnym sprzętem jakim są: drukarki 3D, długopisy 3D, aplikacje do rozpoznawania twarzy i gestów.

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z ogólną budową, działaniem i zastosowaniem drukarki 3D w praktyce. Udało nam się z sukcesem wydrukować niewielkie projekty. Były to imienne breloczki dla najaktywniejszych dzieci. Na podobnej zasadzie jak wspomniana drukarka, tylko w wersji miniaturowej, działają długopisy 3D. Każdy mógł spróbować swoich manualnych umiejętności tworząc trójwymiarowe modele.

Kolejną ciekawostką naszego spotkania była prezentacja aplikacji, która za pomocą kamerki internetowej, rozpoznaje gesty wykonywane ręką użytkownika. W ten sposób mogliśmy przejąć sterowanie w popularnej grze Wąż. Za pomocą ruchów dłoni, wykonywanych przed kamerą, prowadziliśmy na ekranie swojego węża próbując zebrać dla niego punkty.

Data: 20 lutego 2023

Organizator: Cyberjelonki