BDM: Książka na każdą porę roku – Wiosenny zawrót głowy

Razem z przedszkolakami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze przyglądaliśmy się budzącym się wiosną owadom. Rozpoznaliśmy biedronkę, pszczołę, stonkę i cytrynka latolistka.  Przyglądaliśmy się innym gatunkom motyli podziwiając barwy i wzory na ich skrzydłach. Obejrzeliśmy również  wiele gatunków chrząszczy – one również są bardzo kolorowe, a wiele z nich posiada metaliczny kolorowy odwłok.

Wykonaliśmy wiosenne krajobrazy na przygotowanych  specjalnie kartach, na których pojawiły się poznane owady.

Data: 24 kwietnia 2024

Godzina: 10:00